середу, 7 березня 2018 р.

Конспект уроку природознавства у 3 класі "Звірі (ссавці)"





Конспект уроку природознавства у 3 класі  
·                        Тема.  Звірі( ссавці)
·                         Тип уроку: урок засвоєння нових знань
·        Форми, методи і прийоми, застосовані під час уроку:
Методи навчання: словесні, наочні, проблемно-пошукові, інноваційні.
Форми роботи: групова, фронтальна, індивідуальна.
Прийоми роботи: інтерактивні вправи  «Займи позицію», «Мікрофон», «Незакінчене речення», технологія «Кейс-метод»; гра «Хто де живе?», робота за картками, тести, само оцінювання «Світлофор»;  .
·          Очікувані результати: учні розпізнають особливості звірів, розрізняють ссавців за способом харчування та середовищем існування, оцінюють роль звірів у природі та житті людини, уміють співпрацювати в групах.
·          Навчально-методичне забезпечення: підручник «Природознавство» для 3 класу, мультимедійний проектор та екран, комп’ютер, презентація , сигнальні картки «Світлофор» для самооцінювання та картки з буквами А, Б, В для виконання тестів,  завдання для роботи в групах (кейси), картки з математичними виразами, фото із зображенням птахів, звірів та середовищ їх існування, відеофрагмент фільму «Звірі (ссавці), відеозвернення тележурналіста, відеоповідомлення учнів, аркуші ватману, маркери,  бейджики.

Мета: 
формувати предметні компетентності:
-         ввести нове поняття «ссавці»;   
-         ознайомити учнів з головними відмінними ознаками ссавців; 
-         формувати уявлення про рослиноїдних, всеїдних ссавців та хижаків;  
-         розвивати вміння оцінювати, аналізувати, порівнювати, класифікувати інформацію;
-         виховувати інтерес до навколишнього світу, бережне ставлення до тварин, любов до природи та рідного краю.

формувати  ключові  компетентності;
- планувати  власну діяльність у відповідності до поставленого завдання та шукати засоби його розв’язання;
- формувати вміння брати на себе відповідальність , виявляти ініціативу, самостійно здобувати нові знання;
- розвивати вміння співпрацювати в групах, формулювати власні думки, доводити свою точку зору ,:
- сприяти формуванню ціннісного ставлення до природного світу.

Хід уроку
I.                  Організаційний момент
- Діти, ви хочете провести час на уроці з користю та задоволенням? Тоді давайте візьмемо з собою гарний настрій та посмішку.  Торкніться долоньками один одного та побажайте успіху.