Конспект уроку природознавства у 3 класі
·
Тема. Звірі(
ссавці)
·
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
·
Форми,
методи і прийоми, застосовані під час уроку:
Методи
навчання: словесні, наочні, проблемно-пошукові, інноваційні.
Форми
роботи: групова, фронтальна, індивідуальна.
Прийоми
роботи: інтерактивні вправи «Займи позицію», «Мікрофон», «Незакінчене речення», технологія «Кейс-метод»;
гра «Хто де живе?», робота
за картками, тести, само оцінювання «Світлофор»; .
·
Очікувані результати: учні розпізнають особливості
звірів, розрізняють ссавців за способом харчування та середовищем існування,
оцінюють роль звірів у природі та житті людини, уміють співпрацювати в групах.
·
Навчально-методичне
забезпечення:
підручник «Природознавство» для 3 класу, мультимедійний проектор та екран,
комп’ютер, презентація , сигнальні картки «Світлофор» для самооцінювання та
картки з буквами А, Б, В для виконання тестів, завдання для роботи в групах (кейси), картки з
математичними виразами, фото із зображенням птахів, звірів та середовищ їх
існування, відеофрагмент фільму «Звірі (ссавці), відеозвернення тележурналіста,
відеоповідомлення учнів, аркуші ватману, маркери, бейджики.
Мета:
формувати
предметні компетентності:
-
ввести нове поняття «ссавці»;
-
ознайомити учнів з головними
відмінними ознаками ссавців;
-
формувати уявлення про рослиноїдних,
всеїдних ссавців та хижаків;
-
розвивати вміння оцінювати,
аналізувати, порівнювати, класифікувати інформацію;
-
виховувати
інтерес до навколишнього світу, бережне ставлення до тварин, любов до природи
та рідного краю.
формувати ключові
компетентності;
- планувати власну
діяльність у відповідності до поставленого завдання та шукати засоби його
розв’язання;
- формувати вміння брати на себе відповідальність , виявляти
ініціативу, самостійно здобувати нові знання;
- розвивати вміння співпрацювати в групах, формулювати власні
думки, доводити свою точку зору ,:
- сприяти
формуванню ціннісного ставлення до природного світу.
Хід уроку
I.
Організаційний момент
- Діти, ви
хочете провести час на уроці з користю та задоволенням? Тоді давайте візьмемо з
собою гарний настрій та посмішку. Торкніться
долоньками один одного та побажайте успіху.